SAS Forum 2016 – warsztaty z SAS

0

W kolejnym wpisie dotyczącym SAS Forum 2016 chciałbym pokazać trochę kuchni przygotowań do części technologicznej konferencji. Przez wiele lat organizowaliśmy sesję krótkich prezentacji narzędzi SAS, którą czasami tylko roboczo, a czasami oficjalnie, nazywaliśmy PowerPoint free. Podczas standardowych prezentacji na SAS Forum najczęściej pokazywaliśmy najnowsze wersje oprogramowania, nowe aplikacje albo ciekawe przykłady wdrożeń. Ale ta sesja z założenia była wyjątkiem.

SAS Forum - warsztaty z SASByły to 15 minutowe demonstracje oprogramowania, dedykowane głównie do osób, które zupełnie nie znały SAS-a. Gdy po raz pierwszy planowaliśmy tą sesję, zastanawialiśmy się, czy kogokolwiek to zainteresuje, ale nigdy nie mogliśmy narzekać na frekwencję ani na oceny w ankietach. Wiele razy opracowywałem agendę, a potem pilnowałem przygotowań i moim zdaniem poprowadzenie tego typu pokazów na żywo jest dużo większym wyzwaniem niż prowadzenie standardowej prezentacji albo szkolenia. Mając tak mało czasu trzeba naprawdę dobrze wybrać najważniejsze cechy narzędzia, które chcemy pokazać, przygotować przemawiający przykład, unikać niepotrzebnych dygresji albo wejścia w formułę szkolenia. Każda wpadka zostanie na pewno zauważona i zwykle nie będzie czasu na jej poprawienie. W przypadku szkolenia albo standardowej prezentacji mamy 5-10 razy więcej czasu, a prezentacja na slajdach wybacza jeszcze więcej. W tym roku zrezygnowaliśmy z sesji PowerPoint free, a zamiast niej będziemy mieli serię 45 minutowych warsztatów, też poświęconych podstawowej funkcjonalności wybranych narzędzi SAS. Uczestnicy będę mogli samodzielnie, choć pod okiem prowadzących, wykonać ćwiczenia przy komputerach. Czasu jest mało, a ciekawych rzeczy do pokazania sporo, dlatego program warsztatów będzie bardzo skondensowany. Prowadzący mają poprzeczkę zawieszoną naprawdę bardzo wysoko. Jeśli ktoś chciałby po raz pierwszy spróbować pracy z narzędziami SAS, to na pewno ta sesja jest dla niego.

Szczegółowa agenda i rejestracja na SAS Forum oraz warsztaty znajduje się na TUTAJ.

Share

About Author

Piotr Borowik

Senior Systems Engineer

Senior Systems Engineer w SAS. W dziale Strategii Technologii zajmuje się wsparciem i promocją Business Intelligence w kraju oraz bierze udział w pracach grupy SAS BI Global Network. Od kilkunastu lat zajmuje się technologiami informatycznymi. Absolwent wydziału FTiMS Politechniki Warszawskiej, doktor fizyki.

Leave A Reply

Back to Top